شهر بابل را با صفاتی چون شهر دارالمومنین یا بهار نارنج، شهر المپیاد و المپیک، پایتخت شهیدان شمالی یا شهرتالاب ها، شهر درمان و سلامت، دیارعلم وفرهنگ و هنر، شهر تجارت ، مرکبات و برنج یا هرصفت دیگر بخوانیم یابشناسیم اما نیک اندیشی واقفان و خیرینش زیانزد خاص و عام است وشهرت ملی دارد وچه زیباست بابل را دارالخیرین بدانیم!

خبرانعقاد قرارداد ساخت و تجدیدبنای دبستان قدیمی حافظ بابل توسط جناب آقای حاج‌زین ‌العابدین‌ آبادیان کارآفرین و خیر نیک اندیش مازنی به ارزش ۱۱میلیارد تومان برای نگارنده و شهروندان دانش گرای بابلی بسیار تا بسیار مسرت بخش و شوق آفرین بود.

این اتفاق میمون و مبارک بهانه ای شد تا در۲۰ دی سالروز تولد و شهادت  امیرکبیر که برخی روز ملی‌توسعه هم می خوانند به  حضور یکی دیگر از دانایان ارشد شهرم برسم و ضمن شاگردی از ایشان به پاس خدمات ارزنده صنعتی و فرهنگی قدرشناسی نمایم.

خاندان مکرم آبادیان را با “صنایع بین المللی‌روشنایی مازی‌نور” می شناسند. خانواده ای کارآفرین و موفق در صنعت و مدیریت کسب و کار که از افتخارات ملی صادراتی استان مازندران و کشورعزیزمان می باشند.‌چه آنکه به گواه کارشناسان صنایع روشنایی مازی نور در خاورمیانه کم نظیر است! اما حقیقت آن است که این خاندان مکرم درکنارتولید و کارآفرینی بسیار خیرخواه و نوع دوست هستند و البته مایل به گمنامی!

حکایت زندگی حاج زین العابدین آبادیان بسیار درس آموز و حرکت بخش است. ایشان متولد ۲۹فروردین ۱۳۰۶محله مسجد جامع بابل می باشد که تا ششم قدیم در مدرسه تربیت درس خوانده است.

ایشان از جوانی با پشتکار، انضباط، خوش‌حسابی وروابط عمومی بالا توانست در تجارت پنبه، کود شیمایی، شالیکوبی و صنعت روشنایی اعتماد مشتریان و همکاران را جلب نماید و راه های ترقی وکسب روزی‌حلال را پله پله اما با صداقت و مشقت بپیماید.

وقتی از او پرسیدم رمز موفقیت شما در کارآفرینی و تجارت چه بود با شکسته نفسی پاسخ داد موفقیت خاصی در زندگی ندارم اما کارنامه و ثمره زندگی اجتماعی و اقتصادی ایشان مملو از درس و الگو شدن است.

علیرغم کهولت سن در۹۳سالگی اما با شادابی و تواضع راس ساعت مقرر در محل ملاقات در کارخانه شالیکوبی که سال ۱۳۴۹در موزیرج بابل احداث نموده است حاضر می شود تا درس نظم را عملا متذکر شود.‌

ایشان علاوه بر تعهد تجدید بنای مدرسه حافظ بابل با یازده  میلیارد تومان خدمات شایان دیگری نیز در امور عام المنفعه، آموزشی، مذهبی و درمانی دارد.

کارآفرین ملی شهرما به اتفاق همسر مکرم فرهنگی اش سرکارخانم کشور شاهکویی مدیر بازنشسته سال ۱۳۵۵دبستان نجم در تربیت فرزندانش بسیار موفق و‌ ساعی بوده و سه پسرش به نام های حسین، وحید و پیمان هم اکنون از خبرگان و نخبگان  صنعت می باشند. فرزندان هم چنان به پدر احترام گذاشتند که تندیس پدر را به عنوان موسس شرکت در محوطه مازی نور نصب کردند.‌

جناب آبادیان به مسمای شهرت شریفش دائم در حال سازندگی و آبادانی زادگاهش بوده و درسال ۱۳۵۶ صنایع روشنایی مازی نور را در منطقه موزیرج بابل راه اندازی نمود که هم اکنون طرح توسعه آن در کیلومتر ۹جاده بابل بابلسر نماد توسعه و فنآوری مازندران می باشد.‌

خاندان شریف آبادیان با درک عمیق از اهمیت علم و دانش و نقش خطیر تعلیم و تربیت طی اقدامی خیرخواهانه و آینده گرایانه با قبول تجدید بنای مدرسه حافظ با اعتبار یازده میلیارد تومان برگ زرین دیگری در شهر نوشیروانی‌ها رقم زدند.

در پایان ضمن تجلیل و تکریم از اقدام سخاوتمندانه و نیک اندیشانه خاندان مکرم آبادیان به وجود چنین انسان های شریفی که با وقف مال خود باساخت اماکن آموزشی، درمانی، فرهنگی و مذهبی موجب توسعه و تعالی جامعه می شوند سپاسگزاری می نماییم.

✅ایرج نیازآذری / روزنامه نگار و فعال فرهنگی و اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvisi/domains/iranvision1404.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4759

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvisi/domains/iranvision1404.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4759