یران توسعه یافته کشوری است که از تک‌صدایی رها یافته و تمام مردم با هر عقیده و قومیتی (با توجه به پهناوری و چند قومیتی بودن ایران) از حقوق شهروندی یکسان برخوردار باشند.
◀️ منابع طبیعی و انسانیِ کشور، نخست در خدمت ارتقای سطح زندگی مردم داخل مرز و سپس در راه بهبود با کشورهای جهان هزینه گردد.
◀️ در ایران توسعه‌یافته، دولت و حکومت حاکم باید باید بتواند حیثیت و اعتبار کشور را که در دهه‌های اخیر از دست رفت به شهروندان ایرانی برگرداند، از قبیل بی‌اعتبار شدن گذرنامه، ارز ملی، و نرخ خودکشی و اعدام که به میزان سرانه جمعیتی کشور در رتبه‌ی نخست جهان قرار دارد.
◀️ در ایران توسعه یافته هر شهروندی باید بتواند به فراخور خواست و توانش صاحب درآمد باشد و نگران تامین معاش خود و خانواده نباشد، بخصوص افراد آسیب دیده، و معلولین جسمی و حتی ذهنی.
◀️ در ایران توسعه یافته، روحانیون حق دارند که فعالیت‌های مذهبی خود را داشته باشند، اما باید مستقل عمل کنند و در ازای کسب درآمد و یا هر گونه فعالیت اقتصادی، همچون تمام شهروندان مالیات بپردازند و حقوقی بیشتر از آنچه دیگران دارند نداشته باشند.
◀️ انتخاب سبک زندگی افراد در ایران آینده به خود افراد مربوط است، از تولد تا ازدواج و حتی مرگ و تدفین. باید تمهیداتی بررسی شود تا افراد بتوانند به میل شخصی خود زندگی خانوادگی تشکیل دهند و درباره‌ی نحوه‌ی مراسم سوگواری پس از مرگ و شکل خاکسپاری آزاد باشند.
◀️ دادگستری و قوه قضاییه باید احکام خود را بر اساس داده‌های جدید و عصر حاضر به روز کند و احکام فقهی غیرعادلانه را از تصمیم‌گیری‌های قضایی حذف کند.
◀️ زن‌ها می‌بایستی شان و مقام خود را باز بیابند و برای این کار نیاز به استقلال رای و استقلال مادی دارند. تا زمانی که زن‌ها به لحاظ مادی وابسته حکومت و یا خانواده و یا همسر هستند امکان رشد ندارند.
◀️محور توسعه در آینده بهتر است مبنا را بر تربیت نسل جدید متمرکز کند و برای این کار نیاز به تحول اساسی در آموزش و پرورش و تدوین کتاب ها و آیین نامه های جدید دارد، عدالت آموزشی، و دسترسی تمام طبقات جامعه به آموزش و پرورش
◀️محیط زیست که همچنین موضوعی است که در حکومت فعلی به شدت مغفول مانده بود بایستی تمام جنبه‌های آن بررسی و اصلاح گردد؛ شامل آلودگی هوای کلانشهرها، از بین بردن جنگل‌ها و مراتع ملی، مدیریت پسماند، و آلودگی آب‌ها و رودخانه‌ها.
◀️ ایران توسعه یافته باید بتواند برای وفاق ملی و به دست آوردن دوستی و محبت کسانی که در این سال‌ها رنجیده و آسیب دیده اند تلاش کند و همچنین از توانایی و مهارت و ایراندوستی ایرانیانی که در سال‌های اخیر مجبور به هجرت شدند تلاش کند. سرزمین مادری بهتر است در دستان فرزندانی باشد که مهر میهن دارند، اما توان آن را نیز دارند که حتی با دشمنان خود همکاری کنند.
◀️ هر گوشه از ایران از شمال کشور تا جنوب پتانسیل‌های فراوانی برای جذب توریست داخلی و خارجی دارد که به دلیل عقب‌ماندگی بخش زیادی از استان‌های مرکزی و جنوبی و جنوب غربی و جنوب شرقی امکان مسافرت امن وجود ندارد. در ایران توسعه یافته چه در رشته‌کوههای زاگرس، چه در صحراهای سیستان و بلوچستان و چه در خوزستان تفتان می‌بایستی هتل‌ها، جاده‌ها و فرهنگ عمومی مردم تقویت و میل به میزبانی و جذب سرمایه های مادی و انسانی بشدت مورد تشویق و حمایت قرار گیرد.
و موارد دیگری که در این مجال امکان مطرح کردنش نیست. این رویای سرزمین مادری ماست، آن را می طلبیم حتی اگر بسیار دیر و دور باشد.

این نوشته در Events ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvisi/domains/iranvision1404.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4759

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/iranvisi/domains/iranvision1404.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4759