اگر علاقمندی که همه آرزوهای قشنگ هم را بدانیم از دوستانت دعوت کن و این فرصت ناب رو به آنها هدیه بده

آرمان ما برای توسعه ایران

کارگاه توسعه ایران اندیشگاه طرح هزاره در نظر دارد در سومین سال نامیدن روزی برای توسعه ایران، کتابچه “چشم انداز آرمانی ایران توسعه یافته” را تهیه و منتشر کند. در این کتابچه قصد داریم حتی المقدور، چشم انداز ایران توسعه یافته را در آینده ای نه چندان دور، به اتفاق بسازیم. می خواهیم آرزوهایمان برای ایران توسعه یافته را در کنار هم قرار دهیم؛ در گام نخست، آرمان مشترک را تصویر کنیم و سپس جان های مان، داشته های مان، توان مان را به کار بگیریم برای ساختنش. باور داریم در تلاش برای توسعه، همه مسئولیم. به همین دلیل، برخلاف روش های معمول، برای پرسش از توسعه، این بار فقط به سراغ اندیشه مندان توسعه نمی رویم. این بار شما، در هر موقعیت و جایگاهی که قرار دارید، مخاطب ما هستید.
می توانید چشم انداز مطلوب برای ایران را ترسیم کنید یا اینکه متناسب با علاقمندی و دغدغه هایتان، بر یک حوزه خاص مانند حوزه اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و … تاکید کنید. انتخاب با شماست.
تعهد ما به شما، تجمیع هر آنچه که گفته اید در قالب کتابچه “چشم انداز آرمانی ایران توسعه یافته”

 تنها کافی است این جمله را کامل کنید:

چشم انداز آرمانی برای ایران توسعه یافته

ایران توسعه یافته در سال ۱۴۱۰ کشوری است که ...

آرزوی فایزه علیجان زاده برای ایران

در سال ۱۴۱۰ هر ایرانی به اندازه ای بداند ،که بتواند به راحتی جایگاه اجتماعی خود را در جامعه پیدا کند و برای قرار گرفتن در جایگاه خود جز رقابت های ناشی از توان مندی افراد، مانعی وجود نداشته باشد.

آرزوی سعیده شفیعی برای ایران

فارغ از نژاد، دین، رنگ پوست، جنسیت و هر آن چه بین انسان‌ها مرز می‌کشد. کشوری است بدون مرز که تمام افرادش فرصت‌های برابر برای رشد شخصی دارند و به رشد دیگران و در نهایت توسعه‌ی کشورشان کمک می‌کنند. آدم‌هایی امیدوار به آینده هستند و در راستای منافع ملی با سایر ملل در تعامل هستند. به محیط‌زیست و توسعه‌ی پایدار اهمیت می‌دهند و معتقدند جهان در صلح و آرامش، جای بهتری برای زیستن است.

آرزوی سعید غلامی نتاج برای ایران

در سال ۱۴۱۰ در تمامی تصمیم گیری های مهم کشور سازمان های مردم نهاد ایفای نقش می کنند. در سال ۱۴۱۰ تمام زنانی که قابلیت های همسانی با مردان این سرزمین دارند از مواهب یکسانی بهره مند می شوند‌.

آرزوی سمیه جوانمردی برای ایران

در ایران توسعه یافته، دایره شمول اجتماعی بزرگ تر می شود به گونه ای که هیچ فرد یا گروهی به دلیل تفاوت، در حاشیه قرار نمی گیرد. برای کودکان ما، عبارت”منطقه توسعه یافته و محروم” ناآشناست؛ هر ایرانی حداقل در این سازمان مردم نهاد عضو است. 

آرزوی احمد ولی پور برای ایران

ایران توسعه یافته در سال ۱۴۱۰ کشوری است که برنامه توسعه آن جامع است و مدیران آن کارامد و کنشگران آن پویا و متخصصان دانشگاهی پای کار و فعالیت های مدنی بسیار و رسانه های آن پرسشگر و احزاب آن قدرتمند و پاسخگو و روز به روز گفتمان دانایی و دوستی در میان مردم تاکید می گردد.

آرزوی عالیه زین العابدین زاده حنائی برای ایران

تمامی مردم ایران با هر عقیده ای در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیز دارند، با یکدیگر با مدارا برخورد می کنند و همگی مهارت های ارتباط موثر را آموخته اند.

آرزوی مسعود اسدی برای ایران

اولا پیش بینی پذیر باشد، ثانیا “شفاف سازی” به عنوان یک امر بدیهی در تمامی ساختار آن دیده شود.

آرزوی محبوبه قربان نیا برای ایران

رونق صنعت توریسم با احداث پروژه هایی مثل دبی در جزایر آزاد و مناطق آزاد و رفع بعضی محدودیت ها ایجاد فرصت به مشاغلی که خودشان مبتکر هستند به ایجاد آموزش و بکارگیری در اولویت قراردادن نوابغ و بکارگیری انها در صنایع و در اولویت قرار دادن رتبه دانشگاهی در اولویت استخدام جلوگیری از فساد اقتصادی با سخت گیری های جدی تر ایجاد منافع برای افراد کار آفرین

آرزوی غزال امیری برای ایران

ایران توسعه یافته کشوری است که از تک‌صدایی رها یافته و تمام مردم با هر عقیده و قومیتی (با توجه به پهناوری و چند قومیتی بودن ایران) از حقوق شهروندی یکسان برخوردار باشند.
منابع طبیعی و انسانیِ کشور، نخست در خدمت ارتقای سطح زندگی مردم داخل مرز و سپس در راه بهبود با کشورهای جهان هزینه گردد.

ادامه نظرات غزال را اینجا بخوانید

آرزوی رضا زاهدیان برای ایران

مردمانش شاد و همدل و برابر هستند و آزادانه در صلح و مهربانی با خود، دیگری و طبیعت زندگی می کنند.

آرزوی خدیجه آقاجانی برای ایران

ایران توسعه یافته کشوری است که عدالت اجتماعی در آن به معنای واقعی اجرا گردد و هر ایرانی در آن برابر دیده شود. فرهنگ ملی غنی اش، زبان ملی اش، آیین هایش ارج نهاده شود. اقتصادش به اقتصادانان سپرده شود. سیاستش در جایگاه خودش قرار گیرد. مردم در تصمیم گیری های مهم کشور دیده شوند.

آرزوی سیدهادی رضویان برای ایران

مردمش از سطح سلامت و امنیت جسمی و روحی بالایی برخوردار می باشند.

آرزوی فرهود جلالی برای ایران

امیدوارم که ایران در۱۴۱۰ در دهکده جهانی و ارتباطات بین فرهنگی با پیشینه درخشان فرهنگی کهنی که دارد این کوله بار فرهنگی را حفظ نموده و از آسیب های پرتلاطم زمان و زمانه عبور نموده تا بتواند جای خود را در زیست جهان امروز بیابد…

ادامه نظر فرهود را اینجا بخوانید

آرزوی مهدی خیرنیا برای ایران

تمام مردمانش، چه زن چه مرد؛ چه پیر چه جوان؛ همه از رفاه اقتصادی مناسب برخوردا باشند و دارای بیمه؛ به خصوص بیمه ی عمر… داشته باشند…

آرزوی ترانه صادقیان برای ایران

فقر، خشونت و جهل در آن ریشه کن شده؛ همه ی مردم با هر توانی، مشغول ساختن و حفظ میهن هستند چه از جهت فرهنگی چه اقتصادی. نسیم آزادی و شادی همه جا می وزد و صدای خنده و پایکوبی از همه کوچه های سرزمین ایران به گوش می رسد. کشوری است که با همه ی جهان دوست است به ویژه با کشورهای همسایه و هیچ دشمنی در هیچ کشوری ندارد.

آرزوی پریسا پژمان راد برای ایران

با اصلاح نظام، پاسخگويي مناسبي به نيازهاي مردم و بهبود اوضاع اقتصادي و تامين امنيت صورت پذيرد. همچنين تدبيري جهت تقويت احترام بين المللي ايران انجام گيرد. مسلما مهمترين معيار توسعه يافتگي كشورها پيشرفت همه جانبه كشور در جنبه هاي اقتصادي، سياسي و رفاه اجتماعي مي باشد تا خالص مهاجرت جهت داشتن زندگي بهتر به صفر برسد و اين امر جز با همكاري نهادهاي مردمي كه دغدغه ي ايراني آباد را دارند و همدلي دولت ميسر نمي باشد.

آرزوی عباس سپاسی برای ایران

به نظر من ایران توسعه یافته کشوری است که افراد امیدوار و پای کار در آن تکثیر شوند. مردان و زنان فرزانه و فروزانی که چراغ در تاریکی ها می افروزند و در میدان های عمل و آزمایش همواره می درخشند.

آرزوی زهرا شفیع زاده برای ایران

امید وارم کشوری باشد آزاد به معنای رعایت اصول بنیادی آزادی و ارزش های انسانی و اخلاق فراگیر جهانی. کشوری در صلح به ذات و ظاهر در ارتباط بدون خشونت (همه جانبه) با خودش و با همه ممالک دنیا. کشوری آباد از منابع طبیعی تا صنایع تبدیلی و کشاورزی و شهرسازی. کشوری گشوده بروی جهان پیرامون در رفاه و آسایش و رشد و تعالی برای همه اقشار جامعه امین.

آرزوی حسین زارع برای ایران

با رفع تحریم ها، از طریق افزایش همدلی بین احزاب و دسته های کشور و ترویج قانون مداری و شایسته سالاری،  می توانیم به نتیجه مطلوب یعنی فقر زدایی و بالا بردن سطح درآمد دهکهای پایین هست برسیم.

آرزوی ثنا رنگچی برای ایران

آرزو میکنم کشور ایران تا هزاران سال بعد جاویدان بماند و در تمام مسابقات جهانی پیروز باشد.

آرزوی سید حسن موسوی برای ایران

شایسته گزینی حاکم می شود؛ هویت فرهنگی تقویت شود؛ سرمایه اجتماعی افزایش پیدا کند؛ سلامت اجتماعی و روانی در جامعه افزایش پیدا می کتد؛ حقوق همه شهروندان مورد توجه واحترام قرار می گیرد؛ با مفسدین برخورد قاطع می شود؛

ادامه نظر سید حسن را اینجا بخوانید

آرزوی الهام پیروز برای ایران

احساس ارامش در عین داشتن دغدغه های روزمره

آرزوی سعید شجیعی برای ایران

آرزویم برای ایران ۱۴۱۰.. انسانیت و شعور به یک میزان بین تمام مردم تقسیم شود تا در کنارش همه چیز برای همه ضرب شود.. تقسیمی سخت ولی با جوابی شیرین ..با بالا بردن کمی شعور و درک همه از یک رنگ و جنس میشویم ….

آرزوی سیدعبدالعلی حسینیون برای ایران

اجماع و وحدت نخبگان ایرانی برای توسعه پایدار ایران با تحقق ارزوها و طرح و برنامه های همه متفکران و دلسوزان ایران بزرگ‌ از امیرکبیر تا امروز با رفع ۸۰ عیب ایرانی مندرج در کتاب ما ایرانیان و رفع صد بحران محصول مرکز تحقیقات ریاست جمهوری برای بازگشت به شکوه و سربلندی ایران بزرگ

آرزوی ابراهیم عبدی برای ایران

مردم آن در صلح و آرامش همراه با آسایش و رفاه در کنار هم زندگی کنند و مردم این سرزمین برای محقق شدن این اهداف به همدیگر کنند و به معنای واقعی کلمه آزاد باشند.

آرزوی مبینا قربانی برای ایران

ارزوی من برای ایران یک خوشبختی است آرزوی که تمام ایران، شمال آن باشند که همیشه در ارامش زمان خود را به سر ببرند وقتی کوید ۱۹ از کشور مان یا تمام دنیا تمام یابد ان موقع بهترین روز های زندگی ما انسان ها می شود وقتی ایران را که می بینم در برابر ترامپ بی رحم پیروز شد خوشحالم 

آرزوی محمد سبک رو برای ایران

ایران در سال ۱۴۱۰ کشوری است که مردمش با شجاعت و شکیبایی در جستجوی آگاهی اند، با صداقت و پشتکار در حال گسترش نیکخواهی و صلح اند و در کنار دیگر مردم دنیا میکوشند تا هم زمان که از زمین محافظت میکنند، جهان را برای نسل آینده به جای بهتری کنند.

آرزوی پنام صفوی برای ایران

کشوری با برابری قومیتی،کشوری که تمام زبان های بومی آموزش داده می شود، دارای آزادی ادیان و با آزادی فرهنگی و اجتماعی بالا و دارای برابری حقوق زنان و مردان است، ولی نه مثل جهان غرب، سرد و بی روح، ما مثل همیشه خون گرم دوست داشتنی و شاد باقی خواهیم ماند!! ایران 1410، ایران بدون آلودگی، سر سبز و پر آب است و جنگلها دیگر نمی سوزد و قطع نمی شود، دریاچه ها احیا شده اند و دریای مرکزی ایران هم در حال احیا خواهد بود. دیگر خاک کشورمان را نمی فروشیم برای جزیره سازی و کشاورزی در جنوب خلیج فارس

آرزوی سمانه علیرضازاده برای ایران

باری دیگر آب و خاک را گرامی بداریم. الگوی مصرفمان را اصلاح کنیم و چاره ای برای انبوه زباله و فاضلابی که راهی طبیعت می کنیم، بیاندیشیم. الگوی مصرف مان را اصلاح کنیم، از اسراف بپرهیزیم و پیش از آنکه بسیار دیر شود انرژی های پاک را جایگزین کنیم.

آرزوی سوسن نجفی برای ایران

ارتقا فرهنگ و شعور مردمم ایران زمین

آرزوی نادعلی عباسی برای ایران

انشاءالله تعالی کشوری داشته باشیم متحد و متمرکز بر روی همسان سازی و شفاف سازی

آرزوی پرویز (ا) زندی نیا برای ایران

بنیان شکوفایی برای هر کشوری دموکراسی است. دموکراسی بر اعلامیه حقوق بشر، سکولاریزم سیاسی،جمهوریت، قانونمداری، آزادی اندیشه و خردورزی، پیشرفت و آموزش و پرورش همگانی پایه، بنا شده است. دموکراسی میتواند راهگشای بسیاری از پرسمان های ناگشوده کشور ما باشد.

آرزوی حسین مدحت برای ایران

اشتراکات سه جریان ملی گرا، اسلام گرا و غرب گرا در نظام اجتماعی کشورمان برجسته و حداکثری گردد و افتراقات به حداقل برسد.

آرزوی مریم نصیری برای ایران

آباد و آزاد و نیک اندیش پر از مهربانی و صمیمیت تمام نخبگان برای پیشبرد کشور بسوی هدفهای بزرگ دست به دست هم داده اند و خانواده ها دوباره درکنار هم به خوشی و مهر زندگی میکنند و دلم میخواهد حکومت کشورم جمهوری انسانی باشد. فارغ از فقر و دزدی و آلودگیهای انسانهای پست. این اولین آرزوی مناست امیدوارم که باشم و بببنم.

آرزوی زویا سماوی برای ایران

کودکان کار ندارد. کارگر بیکار ندارد. مهندس بیکار ندارد. فوق لیسانس منشی ندارد.

آرزوی فاطمه عبداللهی برای ایران

امیدوارم که این ویروس کرونا از بین برود و مردم در سلامتی و آرامش باشند

آرزوی فاطیما جولایی برای ایران

دوست دارم همیشه کشوری سربلند داشته باشیم و هر کسی برای دفاع از کشور عزیزمان بجنگد.

آرزوی آقای نائیجی برای ایران

تهیه نقشه ژنوم انسان طرح خوبی است زیرا بدان وسیله میتوان نقاط ضعف ایران را شناخت که برای کاهش بیماریهای ژنتیکی و شناخت نقاط قوت گروههای جمعیتها خوب است نا نسل قوی تری فراهم آید. اینکه بدانیم از این پس با کدام قوم آمیزش داشته باشیم که نقصهای ژنتیکی ما کم شود. کشورهای غربی بخشی از باروری ژنی شان را از طریق پذیرش مهاجر انجام میدهند تا جائیکه برتری نژادی را به کناری نهادند و آمیزش با سیاهان را حتی توصیه میکنند.

آرزوی نسرین جعفری برای ایران

تا سال ۱۴۱۰ شرایط و کیفیت زندگی در روستاها بقدری رشد کند که حداقل ۷۰ درصد جمعیت ایران به روستاها و شهرهای کوچک برگردند و اشنغال ایجاد کنند و به مرور بخشهای خصوصی جایگزین بخش دولتی شود

آرزوی سعید فهیم نیا برای ایران

جامعه و نظامی سکولار و ملتی با تحصیلات اکادمیک !!!

آرزوی نفیسه سعیدی برای ایران

از مواد اولیه خام در سطح جهانی استفاده کرده و از صادرات آن به دیگر کشور ها جلوگیری نماید یعنی هر گونه صادرات مواد خام به دست نیرو های زبده کشور از صفر تا صد تولید و بعد صادر شود.

آرزوی مسعود حسن زاده امیری برای ایران

آرزو دارم مردم ایران درد و غم نداشته باشند،هر روز آرزو میکنم،کاش همه بتوانند شاد باشند و کسی درگیر مشکلات نباشد،همه بطور عادلانه از مال وثروت دنیا برخوردار شوند و کسی حسرت به دل و افسرده نماند.دلم میخواهد دنیا طوری باشد که هیچ بچه ای مجبور نباشد به خاطر پول کار کند و همه کودکان جهان بتوانند درس بخوانند، تفریح داشته باشند و برای خود آینده ی روشنی بسازند. دوست دارم انسان خودخواه از جنگیدن با یک دیگر دست بردارند و تمام جنگ های جهان تمام شود، مردم جنگ زده به خانه های شان برگردنند و همه انسان ها تا ابد در صلح و آرامش کنار یک دیگر زندگی کنند.

آرزوی بهاره عالی برای ایران

همه اقوام فارغ از دین، زبان و جنسیت در کنار هم، شانه به شانه هم به قانون تکیه می‌زنند، بر لب سرود صلح دارند و پای کوبان و سرمست، با امید ایران را از نو می‌سازند و به پیش می‌برند. کشوری که مردمانش همچون شاعرش طوری از کنارِ زندگی می‌گذرند
که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد و
نه اين دلِ ناماندگارِ بی‌درمان

اگر علاقمندی که همه آرزوهای قشنگ هم را بدانیم از دوستانت دعوت کن و این فرصت ناب رو به آنها هدیه بده